5. Výjezd
Termální lázně "Pápa"


Informace:

Datum: od 12.04 2017 - do 18.04. 2017

Ujeto: 870 km

Cena přenocování: 3793,- kč

Posádka: P@vel + Hel@


Popis cesty

... a je to tady, po velice dlouhém zimním čekání  a karavanistickém půstu opět vyrážíme na letošní první výjezd. Asi se stane naší tradicí, že zahájení a ukončení sezóny bude v některých maďarských termálech. Tentokrát jsme si to naplánovali docela včas, někdy v únoru při procházení netu nás upoutala pozvánka "Rožnovského caravanclubu " na velikonoční výjezd do termálů Pápa. Tímto děkujeme panu Hronkovi jako organizátorovi tohoto výjezdu za zorganizování a hladký průběh pobytu v perfektním kempu Pápa. Tento kemp je asi nejlepší v celém Maďarsku, opakovaně dostává vysoké evropské ocenění - ACSI, ADAC atd. Údajně je na 54 místě v žebříčku hodnocení evropských kempů.

Díky hromadného výjezdu byla smluvena o něco nižší cena na 25 € včetně neomezeného vstupu do bazénů. Kemp jako takový je na vysoké úrovni na kterou bohužel v našich podmínkách nejsme moc zvyklí. Ohraničené parcely živým plotem s elektrickou, vodovodní a odpadní přípojkou. Na parcelách vydlážděné plácky zámkovkou pro předstany atd. Sociály na velmi vysoké úrovni s dostatkem wc kabinek a dostatkem sprch s celodenní teplou vodou, podlahové vytápění, mezi pánskými a dámskými odděleními krásný velký vestibul. Místnost na přebalování detí, pračky, sušičky, velký kuch. koutek a mnoho dalšího.

Lázně měli v tuto dobu otevřen pouze jeden venkovní bazén, ale i tak se tam děti dost vyblbly. V plné sezóně to je asi mazec, spousta bazénů s atrakcemi jako tobogány, skluzavky, řeky apod. Voda byla všude čirá chlorovaná, udajně ale velmi léčivá. 

Když jsme se nekoupali, vyrazili jsme do města, v pátek, přesto, že byl svátek probíhali trhy, ketré nás velmi mile překvapily s cenami za nabízené zboží, jak potraviny tak i vše ostatní. Například dva langoše s plechovkovou dvanáctkou za v přepočtu 63,- kč, velká klobása, chléb 1/2 litrová coca cola za  50,- kč, velké laté 50,- kč a třeba zmrzlina vyšla na 40,- kč. Takže docela cenová pohoda. Obchody jako Spar, Lidl též v pohodě.

To je asi v kostce vše, Jednoznačné mohu říci, že jsme si prodloužený víkend velmi užili a těšíme se na další návštěvu, ale tentokrát někam jinam, chceme poznat co nejvíce lázní.

Webové stránky "Várkert Termal Camping"